Toplumda Seksüel Hayat

Seksüel hayattan mahrum kalış ve bu mahrumiyetin uzun sürmesi kişilerin sağlığını bozar. Bu konuda toplumda seksüel hayat incelendiği zaman kadın ve erkek arasındaki farklılıklar dikkatlerden kaçmaz. Erkeklik gücünü birden kaybedenlerin, ademi, iktidarlı kimselerin, melankoliye tutuldukları tıpça bilinen bir gerçektir. Bunların bir kısmı, heyecansız, aşksız geçen hayatlarını manasız bularak, intihara bile teşebbüs ederler. Seksüel gücünü yavaş yavaş kaybedenler ise huysuz, titiz, egoist, kıskanç, dar görüşlü, korkak, enerjisiz, kendi benliğine fazla kıymet veren bir şahıs haline gelirler.

Toplumda Seksüel Hayat Ve Önemi

Bu vasıfları, şahısların yaşına göre, birçok ihtiyarlarda görmek mümkündür. Diğer taraftan kadınlar da seksüel hayattan mahrum kaldıkları zamanda sinirli ve hırçın olurlar. Hiç bir hastalığı bulunmadığı halde sırf bu mahrumiyet dolayısıyla, çarpıntı, sıkıntı, baş dönmesi göz kararması, karında ve kasıkta ağrı gibi şikayetlerle hekimlere baş vuran kadınların sayısı az değildir. Toplumda seksüel hayat geçmişte kimi devirlerde yanlış anlaşıldığı da olmuş bir konudur. Bununla birlikte bu fizyolojik ihtiyaç tarihin farklı farklı devirlerinde inkar edilmiş, seksüel hayattan mahrum kalmak ve bekarlık dinî bir fazilet olarak gösterilmiştir. Alman imparatoru Henri ve birçok sainfler seksüel imsaki tavsiye etmişlerdir. Bacon da imsaki öğmüş, seksüel hayattan mahrum kalmanın fikrin kudretini arttırdığını, büyük ve asıl işlerin bu suretle meydana geldiğini belirtmiştir.

Toplumda Seksüel Hayatın Yeri

Fakat eski Bergama tababetinin ortaya koyduğu bir fizyoloji kanunu bugüne kadar değişmemiştir. Bu kanun şudur. Bir uzvun gelişmesi ile onun çalışması arasında sıkı ilişki vardır. Vücudumuzdaki herhangi bir cihazın çalışması arttıkça beslenmesi önem kazanır ve gelişim gösterir. Bunun aksi de görülebilmektedir. Vazifesini yapmayan uzuvlarda zamanla gerileme olur. Muhtelif uzuvlar arasındaki ahenkli çalışma, uzuvlardan bir tanesinin vazife görmeyişi halinde bozulur. Toplumda seksüel hayat yazımızdan da anlayacağınız gibi her zaman tartışılan bir konu olmuştur. Cinsellik üzerine daha fazla bilgi için sitemizi takip etmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cinsel Güç Enerji Arttırıcı Macun - İktidarsızlık Bitsin - Ereksiyon süresi uzatma © 2019 Cinsel güç arttırıcı - İktidar sorununa çözüm