HANGİ YİYECEKLER TOKLUK HİSSİ VERİR?

Özellikle protein’li ve yağlı yiyeceklerin tokluk süresini uzattığı bilinmektedir. genelde yapılan yanlış proteinlerle karbonhidratları ayırmak yada yağ gibi besinleri tamamen diyetten uzaklaştırmaktır.  fakat karbonhidrat yağ ve protein bir arada bulunduğu zaman daha çok tokluk hissi yaratır. yine glisamik endekse bağlı yiyecekler yani kan şekerini yavaş yükseltip yavaş düşüren yiyecekler tokluk hissi yaratır. örneğin beyaz şeker beyaz şeker içeren gıdalar pirinç beyaz undan yapılan gıdalar kan şekerini hızlı düşürüp hızlı yükselttiğinden ötürü daha çabuk acıkmanıza sebep olur. tokluk hissi yaratan bir diğer yiyecek ise çorbadır. yapılan bütün bilimsel araştırmalarda öğün öncesi tüketilen çorbanın kişilerin tokluk hissini çoğalttığını göstermiştir. temel olarak daha uzun tok kalmak daha az kalori alacağımızdan ötürü daha çabuk zayıflayacağımızı gösterir. lifli yiyecekler sebzeler ve meyveler fakat meyvelerin üzüm yada muz gibi kan şekerini hızlı yükseltenleri değil de daha posalı lifli ve şeker içeriği düşük olanları tokluk süresini uzatıp lifli beslenmemize de yardımcı olacağı için daha kolay zayıflamamızı sağlar.

DİYETLE BİRLİKTE SPOR YAPILMALI MI?

Diyetle birlikte spor yapılması şart değildir fakat sağlıklı kilo vermek adına yapılabilecek en doğru şey diyet+egzersiz şeklinde zayıflamaktır. fakat günümüzde her bireyin çalışma koşulları yada diğer koşullar sebebiyle spor yapması mümkün olmuyor bu nedenle de sağlıklı bir diyet için diyetisyenle  beraber kişiler sağlıklı bir şekilde kilo verebilir. fakat kilonun korunması sağlıklı bir yaşam için şarttır bu yüzden düzenli egzersiz yapılması gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cinsel Güç Enerji Arttırıcı Macun - İktidarsızlık Bitsin - Ereksiyon süresi uzatma © 2019 Cinsel güç arttırıcı - İktidar sorununa çözüm